Náš tým

Jako přední ekonomové bývají v posledních letech Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora často kontaktováni médii a dotazováni na různé oblasti ekonomiky a finančních trhů.

Vladimír Pikora

Vladimír Pikora Vladimír Pikora

V čele analytického týmu Next Finance stojí Vladimír Pikora, který do Next Finance přišel v roce 2006 z Volksbank z pozice hlavního ekonoma. V Next Finance koordinuje přípravy analýz a prognóz a vede sekci modelování makroekonomických indikátorů a modelování obchodování na devizových a peněžních trzích.

Vladimír Pikora se do povědomí široké veřejnosti dostal zejména kvůli odborným článkům v médiích a častým citacím v široké škále hromadných sdělovacích prostředků od denního tisku až po televizi. V roce 2005 byl na základě toho časopisem Týden označen za médii nejcitovanějšího českého analytika, což v dalších letech potvrdily i další průzkumy.

Vladimír Pikora vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde v roce 2007 obhájil svou disertaci zaměřenou na finanční trh a získal titul Ph.D. V průběhu studia absolvoval řadu zahraničních studijních pobytů a získal řadu ocenění děkana i rektorky.

Od roku 2001 je členem České společnosti ekonomické. Z odborných certifikátů má např. makléřské zkoušky udělované Komisí pro cenné papíry (I. Obchodování s investičními instrumenty, II. Obhospodařování portfolií a poradenská činnost).

Markéta Šichtařová

Markéta Šichtařová Markéta Šichtařová

Analytický tým čerpá i ze zkušeností ředitelky společnosti Markéty Šichtařové, která v roce 2004 Next Finance založila. Do společnosti přišla po úspěšném působení v bankovnictví, kde působila nejen jako vedoucí týmu finančních analytiků, ale byla i aktivním členem výboru pro řízení aktiv a pasiv banky ALCO. Celkový počet jejích článků a citací v médiích přesáhl za posledních deset let číslo 10 000.

V letech 2006 a 2007 byla Markéta Šichtařová krom jiného i vedoucí týmu ekonomických poradců ministra financí ČR.

Markéta Šichtařová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze a má všechny úrovně makléřských zkoušek udělovaných Komisí pro cenné papíry včetně obchodování s finančními deriváty.

Jiří Cihlář

Jiří Cihlář Jiří Cihlář

Sekci analýz akciových trhů vede Jiří Cihlář, který posílil tým Next Finance v roce 2012.

Jiří Cihlář vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Fakulta financí a účetnictví.

Next Finance nejsou jen známá jména, je to hlavně tým

Analytický tým Next Finance je znám svými přesnými prognózami a analýzami mnoho let. Již v roce 2001 byli Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora společností B.I.G. oceněni za nejpřesnější prognózu úrokových sazeb.

Analytický tým společnosti Next Finance byl vyhodnocen v soutěži prognostiků v časopise Ekonom 1/2006 jako nejlepší v prognóze kurzu koruny k euru a úrokových sazeb. Jejich průměrná chyba při prognóze na šest měsíců dopředu byla u kurzu koruny k euru v roce 2005 jen 0,07 % (tedy zhruba 2 haléře). V prognóze koruny jsou analytici Next Finance dlouhodobě na absolutní špici.

Díky prognostickým úspěchům patří analytický tým Next Finance k několika málo analytickým pracovištím v zemi, k jejichž výhledům kurzů, úrokových sazeb i makroekonomických indikátorů pravidelně přihlíží Ministerstvo financí při sestavování státního rozpočtu a Česká národní banka při nastavování svých úrokových sazeb.

Stále nové modely – nezaspat změny trendu na trzích

Náš analytický tým se neustále rozrůstá. Analytici na sobě permanentně pracují a své praktické dovednosti doplňují o rozšiřující se teoretické zázemí. Vyvíjí stále nové ekonometrické modely zejména s důrazem na prognózu kurzu koruny, kurzu eura, kurzu dolaru, kurzu libry, prognózu inflace, akciových indexů a ceny ropy. Kdo potřebuje prognózu kurzu koruny či úrokových sazeb, je u Next Finance na dobré adrese.


Naše klíčové produkty

Vyzkoušejte na 90 dní zdarma

Informační balíčky

Stručné, výstižné, i pro laiky srozumitelné analýzy a výhledy každodenně na Váš stůl. Shrnutí toho hlavního: měnové kurzy, makroekonomika, úrokové sazby či akcie.

více informací

Přednášky šité na míru

Uděláme pro Vaše zaměstnance či obchodní partnery přednášku na ekonomické téma: energie, nemovitosti, měny a další.

více informací

Analýzy šité na míru

Vypracujeme pro Vás analýzu ekonomického problému, který přímo Vás zajímá.

více informací